معرفی شهر جدید پردیس

شهرجدیدپردیس در 17 کیلومتری شرق تهران در مسير جاده هراز واقع گرديده است. ‌پرديس از شمال به سلسله جبال البرز،‌ از غرب به منطقه جاجرود، از جنوب به روستاي كرشت، ‌سياه سنگ و طاهر آباد و از شرق به بومهن محدود ميگردد.
مکانیابی شهرجدیدپردیس درمنطقه شهری تهران باتوجه به شرایط طبیعی منطقه واهداف دولت صورت گرفته که باعنایت به موقعیت حساس شهر تهران بعنوان پایتخت و مرکز سیاسی و اداری کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. نقش شهر جدید پردیس در ناحیه شرقی منطقه شهری تهران از نظر جذب جمعیت حایز اهمیت است.این شهر با برنامه ریزی توانسته نقش مهمی در این زمینه ایفا نماید.
شهر جديد پرديس با قابلیتهای گردشگری - توریستی و سیاحتی، موقعيت خاص طبيعي ، ارتفاعات ،‌ آب و هواي مطبوع و جاذبه هاي طبيعي، شيب و پوشش گياهي مناسب با چشمه سارهای جاری در جای جای طبیعت و در چهارفصل سال چشم انداز زیبایی را بوجود آورده‌است از جمله منطقه آبشار کمرد، منطقه جوزک، منطقه واصفجان منطقه پیست آبعلی، دریاچه سدلار و منطقه لار، دریاچه تار، و بسیاری از مکانهای دیدنی و تاریخی که با نزدیکی به شهرستان دماوند، می‌تواند اوقات فراغتی سالم و به یادماندنی در ذهن توریستها، گردشگران و مسافران داشته باشد.
در حال حاضر با توجه به آخرين مصوبات، ‌اين شهر داراي حدود 3600 هكتار وسعت و شامل 9 فاز كه 6 فاز آن مسكوني و سه فاز ديگر تحقيقاتي،‌صنعتي‌ و توريستي مي باشد. امکاناتی همچون مراکز متعدد تجاری، آتش نشانی، اورژانس، پلیس انتظامی، راهنمایی و رانندگي و.... هم اکنون در این شهر مشغول فعالیت هستند و پارک فناوری پردیس به عنوان مهمترین و اولين پارک فناوری بين المللي ایران در مجاورت این شهر واقع گرديده است.
در طرح جامع جديد حدود 740 هكتار از اراضي شهر در ناحيه جنوب غرب تحت عنوان دره بهشت و كاربري توريستي- تفريحي تعريف گرديده است كه در صورت تحقق پروژه نقطه عطفي در شكوفايي منطقه خواهد بودو كاربرهاي توريستي،‌ تفريحي،‌ تحقيقاتي و پژوهشي كه سطوح عمده اي از طرح جامع شهر را شامل مي شود،‌ صفت بارز و مشخص اين شهر مي باشد. از جمله طرحهاي در دست احداث اين شهر مي توان به پروژه مترو اشاره نمود كه ‌آينده اي روشن را براي پرديس رقم خواهد زد.
از ديگر ويژگيهاي پرديس آزادراه تهران- پرديس مي باشد كه با بهره برداری از این آزادراه حلقه ارتباطی از شرق تهران به استانهای شمالی و شمال شرق تسهیل شده و فاصله شهر جديد پرديس با تهران را از25 كيلومتر به 17 كيلومتر كاهش داده است. همچنين اجرای خط لوله انتقال آب جهت تامین آب پردیس از پروژه هاي مهم و اساسي شهر جديد پرديس به شمار مي آيد.

ثبت نام متقاضيان مسكن مهر شهر جديد پرديس

شرکت عمران شهر جدید پردیس
آدرس: شهر جدید پردیس, فاز یک, میدان عدالت, خ فروردین شمالی, خ عمران, شرکت عمران شهر جدید پردیس
تلفن تماس :76275900-021
آدرس یاست :www.pardis-ntoir.gov.ir

در صورت لزوم می توانید به اداره مسکن و شهرسازی مرکز استان خود نیز مراجعه فرمایید:
آدرس: تهران- خ‌ويلايي شمالي جنب بيمارستان ميرزاكوچك‌خان
آدرس سایت: www.maskantehran.gov.ir

پارك علم و فناوري پرديس

پارك فناوري پرديس به عنوان بهشت فناوري منطقه، با مسئوليت نهاد رياست جمهوري و تركيب هيات امناء چهارده نفره از وزارتخانه‌ها، مراكز و افراد علمي و دانشگاهي به رياست معاون اول رئيس جمهور، در 20 كيلومتري شمال‌شرق تهران در محدوده‌ فعلي به وسعت 38 هكتار در دو فاز (با افق توسعه تا حدود 1000 هكتار) واقع شده است. پرديس نوآوري (فاز يك) به مساحت 20 هكتار و پرديس دانش (فاز دو) به مساحت 18 هكتار؛ و پرديس‌هاي هم‌افزايي، خلاقيت، تحول، توسعه، كارآفريني، بهره‌وري و ... كه فضاي توسعه آتي پارك را شكل خواهند داد در مراحل بعد قرار دارند.
اين پارك در چهار راه تجاري و دانشگاهي كشور و 45 كيلومتري فرودگاه بين‌المللي امام خميني و بزرگراه‌هاي اصلي شمال ـ جنوب و شرق و غرب ايران به اروپا، كشورهاي آسياي ميانه و اكو، حوزه خليج‌فارس، كشورهاي مشترك‌المنافع و ماوراءالقفقاز واقع است. پارك فناوري پرديس به عنوان مهم‌ترين و نزديك‌ترين پارك فناوري به مراكز علمي، سياسي و اقتصادي كشور، در شاهراه اصلي فيبر نوري جنوب‌ـ شمال و مراكز تحقيقاتي و علمي و دانشگاهي معتبر بين‌المللي موقعيتي ممتاز و منحصر به فرد براي تجاري‌سازي نتايج تحقيقات و تحقق ارتباط بخش‌هاي تحقيقاتي، توليدي و خدماتي در منطقه خاورميانه و كشورهاي و اكو دارد و قادر است زمينه رشد شركت‌هاي متكي بر دانش و نوآوري را از طريق ارائه خدمات با ارزش افزوده بالا بوسيله تقويت قدرت رقابت شركتها، مراكز رشد، فرايندهاي زايشي و نيروي كارآمد و متخصص فراهم آورد.اين پارك در مقايسه با ساير پارك‌ها و قطب‌هاي تحقيقاتي - پژوهشي منطقه داراي مزيت‌هاي نسبي و قانوني بيشتري براي تبديل شدن به يك منطقه بزرگ فعاليت‌هاي اقتصادي و تحقيقاتي و علمي است، كه در اين راستا زمينه‌هاي لازم براي پيوند با بازارهاي بالفعل و بالقوه جهان و گسترش آن از طريق فن‌بازار بين‌المللي كشور را دارد. اين پارك از نظر غالب مزايا و امتيازات ويژه، فرصت‌هاي جذب دانش فني نوين و سرمايه‌گذاري مناسب را در اين مركز فراهم نموده است و با توجه به استقرار آن در قلب مراكز تحقيقاتي، علمي و دانشگاههاي معتبر (و نزديكي به دو منطقه صنعتي خرمدشت و فيروزكوه با امكانات ويژه جهت توليد صنعتي) و نيروي انساني متخصص ارزان و فراوان محيطي مناسب براي استقرار و حضور حرفه‌اي شركت‌هاي فناوري كوچك و متوسط، واحدهاي تحقيق و توسعه صنايع و موسسات پژوهشي و تحقيقاتي را فراهم آورده است.

اطـــــــــلاعـات
مـــــوضــوعـات
کاربـــــــــــــران
تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه مهندسی عمران 118 می باشد.